Kurusıkı Tabanca Nasıl Alınır? Kurusıkı Tabanca Alma Belgesi

Kurusıkı Tabanca Nasıl Alınır? Kurusıkı Tabanca Alma Belgesi

Kurusıkı tabanca nasıl alınır? Sorusu, atıcılığa ve silahlara ilgi duyanların en çok merak ettiği konulardan biridir. Kurusıkı tabanca satın alırken yanlış bir şey yaparsanız ya da uygulamanız gereken bir gerekliliği atlarsanız ileride ceza ile karşılaşma durumunuz doğabilir. Bu yazımızda kurusıkı tabanca nasıl alınır? Sorusuna cevap verip sizleri kurusıkı tabanca alma belgesi hakkında bilgilendireceğiz. 

Kurusıkı Tabanca Nasıl Alınır?

Çok değil bundan birkaç sene önce herhangi bir av bayisine giderek kolaylıkla kurusıkı tabanca alabiliyordunuz. Ancak bu durum yeni çıkan yönetmelikler ile birlikte değişti. Artık kurusıkı tabanca almak için yerine getirmeniz gereken bazı yükümlülükler bulunmakta. Kurusıkı tabanca nasıl alınır? Gelin madde madde bu konuyu inceleyelim.

  • Kurusıkı tabanca almak için ilk olarak adli sicil kaydı ve iki adet vesikalık fotoğraf ile birlikte ilçe emniyet müdürlüğüne gitmelisiniz.
  • İlçe Emniyet Müdürlüğüne kurusıkı tabanca almak istediğinize dair dilekçe vermeniz gerekiyor. Kurusıkı tabanca dilekçe örneği yazının devamında paylaşılmıştır.
  • Polislerin yaptığı inceleme sonucunda kurusıkı tabanca almaya engel herhangi bir durumunuz yoksa kurusıkı tabanca alma belgesi size verilecektir. Ardından evinize en yakın av bayisine gidip belgeyi göstererek kurusıkı tabanca satın alabilirsiniz.
  • Kurusıkı tabancanızı aldıktan sonra 1 ay içinde tekrar İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek tabancanızı üzerine kaydettirmeli, ruhsatınızı almalısınız. 

Kurusıkı tabanca nasıl alınır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. 

Kurusıkı Tabanca Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yukarıda anlattığım satın alma sürecine başlamadan önce aşağıdaki belgeleri edinmeniz işlerinizi hızlandıracaktır.

  • 2 Adet vesikalık fotoğraf 
  • Yarım kapaklı karton dosya
  • Ziraat Bankası Türk Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfı Kızılay Ankara kurumsal hesabına ** TL kart ücreti yatırıldığına dair ıslak imzalı dekont. ( Kart bedelini bankamatikten değil vezneden yatırmanız gerekmektedir ).Yatıracağınız İban aşağıda belirtilmiştir.
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Kurusıkı tabanca alma belgesi ( başvuru yaptığınızda ilçe emniyet müdürlüğünde veriliyor )

Bu belgeleri hazırladıktan sonra ikametgah adresinizin bulunduğu ilçe emniyet müdürlüğüne giderek kurusıkı tabanca satın alma belgesi için başvurabilirsiniz. Ardından o belge ile en yakın av bayisine giderek kurusıkı tabanca satın alabilirsiniz.

 

Kurusıkı Tabanca Nereden Alınır?

Öncelikle şunu belirtelim kurusıkı tabanca satışının internet üzerinden gerçekleştirilmesi kesinlikle yasaktır. Dolayısıyla size kurusıkı tabanca sattığını söyleyen web sitelerinden uzak durmanızda fayda var. Av bayilerine giderek kurusıkı tabanca satın alabilirsiniz. Eğer İzmir’de yaşıyorsanız Bey Av bayimize gelerek kurusıkı tabanca satın alabilirsiniz. Bu konuda da Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kimler Kurusıkı Tabanca Alamaz?

Ateşli silahlarla bir suça karıştıysanız ya da kasten işlenen suçlardan 1 yıl ya da daha fazla kesinleşmiş cezanız varsa kurusıkı tabanca satın alamazsınız. Böyle bir durumda kurusıkı tabanca satın alabilmek için polis merkezinden yazılı belge almanız gerekmektedir. 

Kurusıkı Tabanca Yaş Sınırı Kaç?

Kurusıkı tabanca yaş sınırı 18'dir. Kurusıkı tabanca almak, taşımak ve kullanmak için 18 yaşını doldurmuş olmalısınız.

Kurusıkı Tabanca Fiyatları Ne Kadar?

Kurusıkı tabanca fiyatları diğer ürünlerde de olduğu gibi modelden modele, markadan markaya göre değişkenlik gösterir. Bir kurusıkı tabancanın fiyatını belirleyen en önemli şey sahip olduğu özelliklerdir. Gerçek tabanca fiyatları göz önünde bulundurulduğunda kurusıkı tabanca fiyatları bir hayli uygundur.

Kurusıkı Tabanca mı Havalı Tabanca mı?

Eğer kurusıkı tabanca alamıyorsanız ya da satın alma işlemleriyle uğraşmak istemiyorsanız , havalı tabanca kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz. 18 yaşını doldurduysanız sadece kimliğinizi göstererek dilediğiniz tabancanın birebir benzeri bir havalı tabanca satın alabilirsiniz. Havalı tabanca kullanarak gerçekçi atış deneyimini en üst düzey yaşayabilirsiniz. Özellikle Blowback havalı tabanca çeşitleri ile gerçek silah deneyimine oldukça yaklaşacaksınız. Havalı tabanca kategorimizden en kaliteli modellere en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız bir dönem Rus beylik tabancası olarak da görev yapan KWC Makarov'un inceleme videosunu izlemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede havalı tabancalar hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.