HAVALI TABANCALAR NASIL KULLANILIR

HAVALI TABANCALAR NASIL KULLANILIR

   HAVALI TABANCALAR HAKKINDA GENEL BİLGİLER

   Havalı tabanca, sıkıştırılmış hava yardımıyla saçma atabilen tabanca çeşididir. Havalı tabanca, hava pistonuyla, yaylı sistemle ya da karbondioksit tüplerle çalışabilir. Yaylı tabancalar genellikle atıcılık/yarışma gibi işlemlerde kullanılır. Silah faturasıyla beraber ruhsata gerek kalmadan meskûn mahal (yerleşim yeri) dışında kullanılabilir.

  Ürün kabzasının içinde  genellikle sarjör kısmında havalı tabanca tüpü bulunur ve karbondioksit co2 içeriklidir. Bir havalı tabanca  tüpün içinde ki basınç yaklaşık 40-50 bar seviyesindedir. Bir karbondioksit tüp ortalama 50-60 atış yapmaktadır. Tüp boşalınca değiştirilmesi gerekir. Tekrar doldurulmaz kullan at şeklindedir. Karbondioksit tüp fiyatı  4 -5 TL aralığındadır.

 

Havalı tabanca mermisi BB saçma olarak anılır.  Bir kutu BBS mermi fiyatı 10-12 TL'dir ve 300 adet BBS mermi içerir. BBS saçma fiyatları daha büyük kutularda daha uygun hale gelmektedir.

 

  • Ürünlerimiz ithalatçı firma bünyesinde 1 yıl garantilidir.
  • Havalı tabanca alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Kurusıkı tabancalarda olduğu gibi sicil kaydı gerektirmez.
  • Ürünü aldığınızda kurusıkı ses tabancaları gibi emniyete işlettirmenize gerek yoktur.
  • Ürünlerimiz teşhir görmemiş kapalı kutusunda gelmektedir.
  • Önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyeti olmuştur.

Peki Havalı Tabanca Taşımak Suç mu?

Bu silahlar şehir içi kullanım için pek uygun değildir. Genellikle yerleşim bulunmayan yerlerde kullanılır. Ayrıca yerleşim alanı dışında bulanan avlanma alanları ve toplantı alanlarında da kullanımı yasaktır. Havalı tabanca ruhsat gerekmeksizin taşınabilir ancak yanınızda silahın faturasını bulundurmanız gerekir ve ayrıca içinin boş olması gereklidir. Böylece "havalı tabancı taşımak yasak mı ya da ruhsat gerektirir mi?" gibi aklınıza takılabilecek soruları cevapladığımızı umuyoruz.