2020 Bulundurma Ruhsatı Ücreti

Silah Bulundurma Ruhsatı Almak 2020 Yılında Gerekli Şartlara Uygunluk Sağlayan ve Prosedürleri Yerine Getiren Kişiler için Mümkün Olmaktadır. 2020 Yılı Silah Bulundurma Ücreti Belirlendi.

2020 Bulundurma Ruhsatı Ücreti

Silah Bulundurma Ruhsat Harcı 2020 Yılı için 2.230,8 TL Olarak Belirlenmiştir. Silah Ruhsatlarının Harcını Ziraat Bankası Veznelerine Yatırabilirsiniz. Silah Ruhsatının Geçerliliği 5 Yıldır. Bu Sürenin Bitiminde Silah Bulundurma Ruhsatı Yenilemesi Yapılmalıdır. Yenileme İşlemlerinde Ruhsat Harcı Tekrar Alınmaktadır.

 

 

Konu ile ilgili Soru Sormak için Lütfen Yorum Yapınız

Yorumlarınızı Okuyor ve En Kısa Sürede Cevap Veriyoruz

PistolTurkiye.com > Doğru Bilginin Adresi

 • Fatih
  Fatih
  Kolay gelsin vergi dairesinden alacağımız belge sadece vergi için midir yani kredi kredi kartı isteğe bağlı sigorta borcu bunların bı etkisi var mı
  24 dakika önce Cevapla
 • İbrahim
  İbrahim
  Merhabalar 2016 yılında, bulundurma ruhsatımı yenileme yapmadığım için süresi doldu ve devlet el koydu tekrar geri alabilir miyim
  27 günler önce Cevapla
  • Pistol Türkiye
   Pistol Türkiye
   Ne Şekilde El Konuldu Detay Verebilir misiniz ? Sevk halinde iken mi bu detayları bilmemiz gerekiyor. Bulundurma Ruhsatı ile sevk yasaktır. Süresi bitmiş ruhsatlar ile de sevk yasaktır. Siz Nasıl El Koydurdunuz ?
   16 günler önce
 • Murat
  Murat
  Bazı şehirlerde başvuruyu yaparken parayı ödemeniz isteniyor. Sanırım başvuru yapıp bir daha uğramayalar için. Şehirlere göre uygulama farklı.
  29 günler önce Cevapla
  • Pistol Türkiye
   Pistol Türkiye
   Murat Bey, Siz Sitemizde Yazdığı Gibi Öncelikle Dosyanızı Tamamlayın ve Ödeme işlemini En Sona Bırakın "Sanırım başvuru yapıp bir daha uğramayanlar için" Böyle Bir şey Söz Konusu Değildir. Sonuçta Ruhsat Ücretlidir ve Ücret Yatırılmadan Ruhsat Çıkarılamaz Bundan Dolayı Kişilerin Başvurudan Sonra Uğrayıp Uğramamasıyla alakası yoktur. Sizin Yapmanız Gereken Tek Şey Öncelikle Sağlık Raporu Almaktır. Ardından Yapacağınız Şey, Diğer Kolay Temin Edilebilen Evrakları Toplamaktır. En Son Başvuruya Gidiniz. Ücreti En son işlemde Yatırınız.
   16 günler önce
 • mehmet
  mehmet
  BİR KONUYU MERAK EDİYORUM.TAŞIMA VEYA BULUNDURMA RUHSATLI SİLAH ALMAK İSTİYORUM.BUNUN İÇİN BANA GEREKLİ PROSEDURLERİ SÖYLENİYOR.TAŞIMA RUHSATLI SİLAH ALMAK İSTEDİM.DİLAKÇE YAZDIM HARCI YATIRDIM AMA TAŞIMA RUHSATI VERİLMEDİ BU DURUMDA YATIRMIŞ OLDUGUM HARCI NASIL OLUYOR GERİ ALABİLİRYORMUYUZ YADA TAŞIMA RUHSATI İÇİN SİLAH ALMA İZNİ ÇIKTIKTAN SONRA MI RUHSAT HARCI YATIRIYORUZ.
  30 günler önce Cevapla
  • Pistol Türkiye
   Pistol Türkiye
   Sayın MEHMET Bey. RUHSAT ALMA İZNİ DİYE BİR ŞEY YOKTUR. HERHANGİ BİR ENGELİ OLMAYAN 21 YAŞINI DOLDURMUŞ HER T.C VATANDAŞI BULUNDURMA RUHSATI ALABİLİR. FAKAT BU TAŞIMA RUHSATI İÇİN BU GEÇERLİ DEĞİLDİR. TAŞIMA İZNİ SADECE BELİRLİ MESLEK GRUBUNA VE KAMU PERSONELLERİNE VERİLİR. Taşıma Ruhsatı Başvurusu Belirli Meslek ve Risk Grubunda Olanlara Verildiği için Emniyet Müdürlüğünün Kontrolündedir. Yani Taşıma Ruhsatı için Emniyet Müdürlüğüne Gittiğinizde Size Uygun Olup Olmayacağınız Söylenir. Sizde Buna Göre Ruhsat Harcı Yatırırsınız. AYRICA "YAZDIĞINIZ DİLEKÇENİN CEVABI GELMEDEN" TAŞIMA RUHSATININ ÜCRETİNİ YATIRMANIZ ÇOK GARİP. YATIRDIĞINIZ BANKANIN ŞUBESİNE BAŞVURARAK ÜCRETİNİZİ TALEP EDİN. TAŞIMA RUHSATINI ALABİLECEK GRUPLAR... Belediye başkanları Göreve bağlı olarak sürekli ya da şeref basın kartı sahibi olan basın mensupları Ateşli silah imalathanelerinin sahipleri Açık denizlerde seferlere çıkan kaptanlar Yolcu ve para taşımacılığında görevli pilotlar Yıllık satış ve vergi tutarı Bakanlık tarafından belirlenen miktara ulaşan tacirler Cumhuriyet savcılığı, Cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, bakanlık, hakimlik, yasama organı üyeliği mensubu olan ya da görev yapmış kişiler Patlayıcı madde depolarının korunması ile görevli bekçiler Patlayıcı ve tehlikeli madde deposu sahibi olan kişiler İnşaat, yapı, büyük onarım işleriyle bizzat ve fiilen uğraşan müteahhitler Akaryakıt satışı yapılan istasyon sahipleri (fiili ve bizzat işletmede bulunulması gerekmektedir.) Daha önce valilik görevi yapmış olan kişiler Kuyumcu ve sarraflar Altın ve gümüş işleyen imalatçı ve toptancılar Meskûn yerler haricinde en az 100 adet fenni arılı kovan yetiştiricilerine Gerçek kişilerin mülkiyetinde bulunan taşınmaz eski eserler, anıtlar vb. korunmasıyla görevli bekçiler Dövize ilişkin işlemler yapmaya yetkili yerlerde fiilen ve bizzat eşlik eden sorumlu ortaklar Barolarda kaydı bulunan avukatlar Köy ve mahalle muhtarları İl Genel Meclis üyeliği yapmış olan kişiler Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarında bulunan yönetim kurulu başkan ve üyeleri Şehit olan memur, korucu ve TSK personelinin eşi, çocukları ve ebeveynleri Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapmış kişiler
   29 günler önce
 • Ömer Rende
  Ömer Rende
  Bulundurma tarihi geçti 5 ay ve sağlık raporu almamız gerekiyormu
  1 ay önce Cevapla
  • Pistol Türkiye
   Pistol Türkiye
   Evet. İlk başvurularda ve Tarihi Geçmiş Tekrar Yenileme Başvurularında Sağlık Raporu Gerekir. Çünkü Ruhsat Süresinin 5 Yıl Olmasının Temel Amacı Sağlık Durumunuzu Kontrol Etmektir.
   1 ay önce